Скопје

(ФОТО) Сообраќајка во Аеродром, комбето е со искшена шофершајбна, a автомобилот со уништена предница

Сообраќајна несреќа се случи утрово во Аеродром во близина на комплексот „Џевахир“. Во несреќата учествувале две возила, автомобил и комбе.

Според очевидци, комбето демолирано со искршена софершајвна, а уништен е и предниот дел од автомобилот кој најверјатно не е во возна состојба.

За тргање на автомобилот е повикана влечна служба.

Увид прави полицијата, од каде треба да ги соопштат причините за несреќата.

Најчитани

To Top
Close