Спорт

(ВИДЕО) Најдобра асистенција во ЛШ сезонава моментот кога Карачиќ му додава на Стоилов

Асистенцијата на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов во финалето од Лигата на шампионите против Веспрем е прогласена за најдобра на сезоната.

Ракометарите на Вардар остварија победа во овој натпревар и ја освоија европската шампионска титула.

Најчитани

To Top
Close