пон. Окт 14th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Сообраќајна несреќа помеѓу Ботун и Мешеишта

Сообраќајна несреќа се случи попладнево помеѓу селата Ботун и Мешеишта, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил.

Има повредени, кои со брза помош беа пренесени во една од  болниците во Охрид.

Поради несреќата сообраќајот одреден период беше целосно блокиран во двата правци, поради штос е создаде голема колона на автомобили.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close