пон. Окт 14th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Во Геријатрија Ѓорче Петров починал затвореник

На 10.07.2019 година во 12,54 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во Геријатрија Ѓорче Петров починал Г.А.(55) од с.Врапчиште, гостиварско, осудено лице од Казнено-поправната установа Идризово, кое било на лекување. Според пријвеното, Г.А. боледувал од карцином. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close