Скопје

Разбојништво на наплатната каса од паркинг

На 10.07.2019 година околу 23,37 часот во СВР Скопје било пријавено дека две лица извршиле разбојништво на наплатната каса од паркингот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Најчитани

To Top
Close