Република

ФОТО: Груевски на бизнис забава со непозната жена

Експремиерот и бегалец, Никола Груевски, присуствувал на забава организирана од „ИТЛ Груп“. Станува збор за бизнис забава, а тој бил во друштво со уште двајца мажи и една девојка.

Грувски на забавата ги носел и скапите наочари за кои се споменуваше дека ги добил подарок при набавката на луксузниот „мерцедес“ за кои е осуден на две години затворска казна.

Груевски избега лани во ноември кога наместо да отиде во Шутка да издржува две годишна затворска казна, преку Албанија, Црна Гора и Србија избега со дипломатски унгарски транспорт.

Најчитани

To Top
Close