вто. Дек 10th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Боки 13 со лисици донесен во суд

Сопственикот на 1ТВ, Бојан Јовановски, во јавноста познат како Боки 13 предмалку со лисици на рацете беше донесен во Кривичниот суд во Скопје.

Попладнево тој беше уапсен на граничниот премин по налог на Јавното обвинителство Скопје.

Боки 13 заедно со Зоран Милевски се осомничени за кривично делo „Примање награда за протизаконито влијание“, а Јовановски се сомничи и за перење пари бидејќи примените парични средства ги пуштил во оптек како легално стекнати.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com