вто. Дек 10th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Груевски е среќен оти Катица поднесе оставка

Екс премиерот Никола Груевски, кој доби политички азил во Унгарија, во интервју за словенечката телевизија „Нова 24“, изјави дека го израдувала веста дека поради корупција шефицата на СЈО Катица Јанева, поднела оставка.

„Интервју со Никола Груевски, некогашен македонски премиер, против кого социјалдемократите водат политички прогон. Го посетивме во Будимпешта, каде што тој со радост ја прими веста дека поради наводна корупција специјалната обвинителка Катица Јанева, која го гони, си дала оставка“, пишува новинарот Лука Светина, кој разговарал со Груевски во Будимпешта.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com