вто. Дек 10th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Политика

Нема договор помеѓу власта и опозицијата за Законот јавното обвинителство. Според пратеникот Антонио Милошоски на прес-конференцијата по средбата во Министерството...

ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати алармираше и пријавуваше нерегуларности во врска со последните претседателски избори. Јавното обвинителство и другите надлежни институции...

Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ одговараше на новинарски прашања. Во интерес на новинарите беше случајот „Рекет“, бараа информација...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com