fbpx
саб. Сеп 26th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ФОТО: Апасиев сподели слика со син му, пишувајќи цитат од Библијата

Пратеникот и претседател на Левица – Димитар Апасиев, кој редовно предизвикува реакции (позитивни и негативни) со своите статуси на социјалните мрежи, овојпат сподели нешто малку поинакво, приватно. Имено, се работи за фотографија на која тој е заедно со неговото синче, Исак.

Заедно со фотографијата, Апасиев напиша и цитат од Библијата. Како што можете да видите и самите, пораката повторно во својата суштина е политичка:

„А вашите ДЕЦА, за кои велевте дека ќе станат робови – нив ќе ги воведам да ја населат земјата што вие ја презревте“, порача Апасиев.

„А вашите ДЕЦА, за кои велевте дека ќе станат робови – нив ќе ги воведам да ја населат земјата што вие ја презревте“ <3(Четврта книга Мојсеева – XIV, 31)#ТаткоИСин#ИсакАпасиев

Geplaatst door Димитар Апасиев op Zondag 23 augustus 2020