fbpx
вто. Сеп 29th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Димовски: Преспанско е пред катастрофа…

Во едно минато време имаше држава која решаваше проблеми со исчезнување на езера…
Сега има држава без училишта и редовен образовен систем, напиша на својот ФБ профил Илија Димовски од ВМРО ДПМНЕ. Тој во објавата додава:

Преспанско е пред катастрофа…

П.С. Ако власта не гледа и нема идеја, опозицијата да проба да состави тим на лик како оној кој го спасуваше Дојранско и да настапи со план и притисок врз власта..

Geplaatst door Ilija Dimovski op Zondag 13 september 2020