fbpx
вто. Сеп 29th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Заев: Делчев се борел за правда, а Мицкоски за неправда

Делчев е борец за социјална правда, а Мицкоски е бранител на криминал и неправда, напиша премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повика на протест во вторник за Гоце Делчев.

„Делчев е борец за социјална правда, а Мицкоски е бранител на криминал и неправда. Тие двајца никако не одат заедно. Тоа на Мицкоски му го порачаа и граѓаните на Делчево каде ВМРО-ДПМНЕ изгуби со повеќе од 1000 гласови разлика на последните избори“, напиша Заев на социјалните мрежи.

Делчев е борец за социјална правда, а Мицкоски е бранител на криминал и неправда. Тие двајца никако не одат заедно. Тоа…

Geplaatst door Zoran Zaev op Zondag 13 september 2020