fbpx
вто. Сеп 29th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ВМРО-ДПМНЕ повика на протестен марш за Гоце Делчев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук за енеска во 18.30 часот најави протестен марш кој ќе почне од Министерството за правда, ќе продолжи по мостот „Гоце Делчев” и ќе заврши пред Министерството за надворешни работи.

„Ова е протест на народот, целта е за ЕУ, за Македонија, за Делчев. Гоце е црвената линија за нашето достоинство. Се гледаме!“, порача Мицкоски.

Минатата недела партијата протестираше пред Регулаторната комисија за енергетика со барање да се врати старата цена на струјата.