fbpx
чет. Сеп 24th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Почина 22 годишно момче во фабрика

Moмче (22) починало во фабрика во Куманово, потврди денеска СВР Куманово.nВо 14:40, лекар од итна помош Куманово пријавила во СВР Куманово дека има починато лице во фабрика „11 Октoмври”.

Од кумановската полиција соопштија дека станува збор за А.Д. (1998). Увидот на СВР Куманово, јавен обвинител и трудов инспектор сѐ уште трае.