fbpx
саб. Окт 24th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Маскирано лице влеглo во домот на инфектологот Вело Маркоски

Маскирано лица вчера се обидело да влезе во домот на докторот Вело Марковски, но таму била неговата сопруга заедно со нивното малолетно дете, па не била причинета штета, а случајот бил пријавен и во полиција.

Се очекува наскоро  МВР да излезе со детали за овој инцидент во домот на докторот Марковски кој од неодамна  е член на највисокото партиско тело, Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Полицијата предмалку информира дека вчера околу 21,20 часот во СВР Скопје В.М. пријавил дека на ул. „Мариовска“ додека неговата сопруга спиела во домот, влегло непознато лице и во моментот кога било забележано го напуштило местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.