fbpx
саб. Окт 24th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Ѓорѓија Сајковски нов генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ

Ѓорѓија Сајковски ќе биде нов генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ, дознава Скопје1. Сајковски е доктор на историски науки, во моментов  е пратеник и претседател на ОК во Кичево.

Сајковски ќе го наследи Игор Јанушев, кој пред кратко време поднесе оставка од функцијата.

Порано, тој важел за близок на неговиот сограѓанин и пратеник неколку мандати, Антонијо Милошоски.