fbpx
саб. Окт 24th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Мицкоски потврди: Сајко нека е со успех позицијата, не чека многу работа

„Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ го изгласа Ѓорѓија Сајкоски за нов генерален секретар на партијата. Сајко нека е со успех позицијата, не чека многу работа и заеднички битки. Се до конечна победа над мафијата!“, напиша Мицкоски, потврдувајќи ја веста на „Скопје1.мк“.

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ го изгласа Ѓорѓија Сајкоски за нов генерален секретар на партијата. Сајко нека е со…

Geplaatst door Hristijan Mickoski op Woensdag 30 september 2020