fbpx
саб. Окт 17th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Филипче одговори на барањата на ВМРО-ДПМНЕ за негова оставка

Министерот за здравство доктор Венко Филипче на својот Твитер профил објави фотографија на која тврди дека се наоѓаат членови на ВМРО ДПМНЕ, а на која се гледа дека не се почитуваат мерките за заштита од коронавирусот, не се носи маска, не се одржува дистанца.

„Состанок на ВМРО ДПМНЕ за барање одговорност од власта за коронавирусот“, напиша Филипче.