fbpx
саб. Окт 17th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Германскиот претседател е во карантин, чека резултати од тест за Ковид-19

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер е во карантин, откако еден припадник на неговото обезбедување бил позитивен на коронавирусот, потврди портпаролката на Штајнмаер и рече дека се чекаат резултатите од тестот на претседателот.

Германскиот претседател требаше да се појави на доделувањето на наградите на Саемот на книгата во Франкфурт, но неговата посета на овој настан беше откажана.