fbpx
нед. Окт 18th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Пациент прима терапија пред врата на болница во Струмица

Пациент се третира пред болницата во Струмица. На ова видео се гледа како лекарите му ја даваат терапијата пред влезот на објектот. Ова ги вознемири граѓаните кои се во паника – да не случајно се пополнил капацитетот на леглата. Од Министерството за здравство смируваат – пациентот се третираше надвор, по барање на родителите, а не поради тоа што немаше место внатре, објави ТВ 21.

Текстот во целост на: ТВ 21.