fbpx
саб. Окт 24th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

На 17.10.2020 полициски службеници од Полициска станица Карпош го лишиле од слобода С.Р.(23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на  бул.„Партизански одреди“ со „Московска“ едно лице со закана од неговиот малолетен син одзело пари од неговата чанта.

С.Р. е приведен во Полициска станица Карпош за понатамошна постапка и кај него се пронајдени одземените парични средства. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.