fbpx
пет. Ное 27th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Најнова вест: Јахта со Руси, блокирана во Валона

Пловило вредно повеќе милиони евра блокирано во пристаништето во Валона. NEWS1. AL објави дека на пловилото имало Руски државјани. Извори за News1.al сугерираат дека постои сомневање за нелегално преминување на границата.

Настанот се случил пред 30 минути, кога јахта со неколку руски државјани без да помине гранична контрола влегла во пристаништето во Валона.