fbpx
саб. Ное 21st, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Пожар во близина на железничката станица во Тетово

Тетовските пожарникари попладнево интервенираат за гаснење на пожарот што се случи во индустрискиот дел на градот, во близина на спортско-рекреативниот центар.
Пожарот е пријавен во полицијата во 15.30 часот и зафатил неколку монтажни објекти-бараки.

Нема информации за повредени лица.
Повеќе детали околу настанатата штета се очекуваат во текот на денот.

 

Фото: МИА