fbpx
пон. Мај 17th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ВИДЕО: Првиот снег на Маврово-прекрасна снежна убавина!

Уторво во Маврово на високиот дел на планината Бистра може да се забелижи вистинска снежна идила. Камерите го регистрираа снегот кој синоптичарите го најавуваа деновиве. Времето денеска во државата е студено и ветровито. Најавата е дека поларен бран ја зафати Македонија.