fbpx
нед. Ное 22nd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Ограбена црква во битолско

Непознат сторител во петокот или саботата ја ограбил црквата „Света Петка Римјанка“во битолското село Горно Ореово.

Тој со употреба на сила влегол во црквата и оттаму одзел пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.