fbpx
нед. Ное 22nd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Приведена тетовка која го нападнала сопругот со остар предмет

Четириесет и тригодишна жена од тетовското село Копанчин Дол вчера била приведена поради семејно насилство. Според информациите, жената по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

По целосно расчистување и документирање на случајот, против неа ќе следи соодветен поднесок.