fbpx
вто. Јан 19th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Се бара оставка од Груби: Рушењето на системот е поради неодговорни политичари

Рушењето на правниот систем го овозможува неодговорноста на политичарите.
Артан Груби мора да поднесе оставка, напиша на својот ФБ профил професорката Мирјана Најчевска.

Најчевска во продолжение на својата објава додава:

Граѓаните одговараат прекршочно, политичарите сносат политичка одговорност соодветна на функцијата која ја извршуваат.
Колку повисока функција толку поголема одговорност.
Артан Груби мора да поднесе оставка.
И впрочем Картагена мора да биде разрушена.