fbpx
чет. Јан 21st, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Елена Петреска го сподели своето искуство: Конечно дома по 14 дена на Инфективно заради Ковид

Македонската пејачка Елена Петреска која по две недели поминати во болница поради корона вирус е пуштена на домашно лекување. Петреска одлучи да го сподели своето искуство со коронавирусот.

На својот профил на Фејсбук, Елена Петреска јавно се заблагодари за третманот што го добила во изминатите 14 дена на Инфективната клиника.

„Конечно дома по 14 дена на Инфективно поради Ковид. Благодарам на Бог што сѐ помина добро! Благодарна сум што ги гушкам моите најмили! Се чувствувам како повторно да сум се родила!Најискрено од срце се заблагодарувам на целиот медицински персонал од Инфективната клиника, тие се моите Херои за кои имам многу да раскажувам, зошто ако ништо друго барем тоа им го должам, да знаат сите што значи нивната посветеност и пожртвуванот во овие тешки времиња.
Сакам да ви кажам дека ја видов вистинската слика за тоа што значи оваа пандемија, која во целот ќе ја пренесам деновиве преку видео, во кое ќе раскажам за ова мое искуство со надеж дека ќе допре таму каде што е потребно.

И морам да кажам (иако секогаш сум ги почитувала правилата) дека зборовите на министерот за здравство Венко Филипче во целост имаат значење од оваа перспектива.“