fbpx
вто. Јан 19th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Почина сопственикот на слаткарницата „Апче“ во Скопје

Утрово почина сопственикот на најпознатата и најстара слаткарница во Скопје „Апче“. Најблиските и пријателите се простуваат преку социјалните мрежи :

Со длабока болка и жал ви сопштуваме на сите роднини и пријатели дека нашиот пред се татко ,дедо и газда на слаткарница Апче со големо срце денес почина. Погребот со сите протоколи ќе биде на гробиштата во Село Јаловјане Тетово во 13 часот со почит од персоналот на слаткарница Апче.

Пред се ве известуваме дека нашиот газда не е починат од корона вирус!!!