fbpx
пон. Мар 8th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Вистинска драма се случувала кај Порта Влае, му го пресекле патот, па со палки му го искршиле возилото

Вистинска драма се случувала во Порта Влае, поточно на семафорите кај надвозникот „Влајко“, дознава „Плусинфо“

Засега непознати лица со друго возило го попречиле патот на автомобил марка „Голф 5“ и целосно го демолирале.

Според зборовите на очевидците од местото на настанот, се сѐ случувало многу бргу, напаѓачите откако го сопреле возилото, излегле од нивниот автомобил и со палки во рацете почнале да удираат и ги искршиле сите стакла. Откако завршиле со нападот тие влегле во нивното возило и избегале.

Текстот во целост на: Плусинфо“

фото: Плусинфо