fbpx
пон. Мар 8th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Стејт департментот: Ја следиме ситуацијата со Мијалков

По бегството на Мијалков се огласи и Стејт департментот. Од таму велат:

– Свесни сме за овие извештаи, и ја следиме ситуацијата одблизу, изјави портпаролот на Стејт департментот за гласот на Америка.

фото: Архива