fbpx
пон. Мар 8th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Беса ќе бара одговорност за бегството на Мијалков

Биљал Касами, лидер на партијата Беса, која е во коалиција со СДСМ и дел од Владата вечерва во гостување во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, истакна дека Беса ќе бара одговорност за бегството на екс директорот на УБК, Сашо Мијалков.

„Ова веќе ги надминува сите граници. Да, ние сме дел од Владата и затоа ќе бараме директна одговорност. Ќе почекаме уште малку да видиме како ќе се одвиваат настаните понатаму, и ако нема резултат ќе бараме одговорност“, посочи Касами.

фото: mk.tv21.tv