fbpx
саб. Мај 15th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(Видео) Змија се качи на велосипед во Дебар Маало

Змија е снимена во скопската населба во Дебар Маало. Снимката, на која се тврди дека е направрна во Скопје, е објавена на 29 април на твитер.

 

-Ако може рт, денес у Дебар Маало комшии ја сликале змијава. Не знам како се нашла тука па ако некој се разбира да каже нешто повеќе? – стои во објавата.

Во еден од коментарите стои дека се работи за змија која не е отровна.

Леопардов смок, не отровна змија и не е опсана. Не ја убивајте, преместете ја некаде накај Водно ако можете. Можам јас да дојдам и да ја земам ако не може вие да ја однесете.