fbpx
пон. Мај 17th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Јоци до Шилегов: Доста се расправаш со вмровци, уште утре на јавен увид да ја доставиш целата документација

Онаа несреќана Шилегов, што цел ден се расправа со вмровци со речник како да е на бувљак за црви за риболов, и тоа се расправа околу противпожарната скала која ја платил 1,7 МИЛИОНИ ЕВРА, ќе му ја доставувал документацијата на Мицкоски⁉️
Молам?
Ти, несреќо, прекини да се обраќаш на еден човек во јавна комуникација, напиша на својот ФБ профил новинарката Јорданка Иваносвска Јоци.

Јоци во објавата додава:

ℹ Ти да си ја доставиш уште утре на јавен увид цела документација со спецификација на цел народ во земјава, што ти плаќаме даноци и покачени сметки за зеленило и ѓубрарина за ти да си играш по фејсбуци како мало дете! Уште утре да објавиш сите документи за да видиме што точно си купил и дали некој крадел на тендерот!
Груевски и Јанкуловска набавија топ-ган ,,мерцедес” за 600.000 евра и беа осудени, ако си заборавил.
А, ти околу камиончево со скалава (три пати поскапо) цел ден се quрчиш како градска каса да е на баба ти.

 

извор: ФБ Јорданка Ивановска Јоци