Свет

Се залетал и со автомобилот удрил во тераса на ресторан во Франција, има повредени

Возилото удри во тераса пред ресторан во градот Фонтејнбл, во близина на Париз, при што беа повредени неколку лица. На лице место се екипи на полиција и брза помош.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик -

Снимките на социјалните мрежи во саботата покажуваат како полицијата ја оградува областа недалеку од Палата Фонтенбло, познатиот француски средновековен замок, додека една фотографија покажува црн автомобил среде терасата на ресторанот, со столици расфрлани околу него, пренесува РТ.

Видеата покажуваат дека итните служби ги евакуирале повредените со помош на хеликоптер. Првичните извештаи сугерираат дека во инцидентот се повредени три лица, додека страницата за вести Actu.fr објави дека се повредени најмалку шест лица.

To Top