Магазин

Роналдо не жени, оти мајка му не му дозволува

Долорес Авеиро, мајката на Кристијано Роналдо е главната причина што тој не е во брак со сегашната партнерка Георгина Родригез тврди шпанска „Марка“, бидејќи таа верува дека Шпанката родена во Аргентина има „економски мотиви“.

Португалецот одамна живее со Георгина, со која дели семеен живот во Манчестер, каде што живеат со децата на Роналдо, Кристијано Јуниор, Ева и Матео, како и заедничката ќерка Алана. При неодамнешната најава на новиот документарец на „Нетфликс“, „Јас сум Георгина“, неговата партнерка призна дека очекува свадба.

Според „Марка“, Авеиро смета дека двајцата не треба да се венчаат бидејќи мотивот на Георгина е да ги искористи парите на Роналдо, а истото мислење го делат и сестрите на португалската мегаѕвезда.

На почеток