Коментари

„Значи баба Петро не сте изедначени, готово е“, Јоци му порача на Шилегов да се спакува

Новинарката Јорданка Ивановска-Јоци му порача на кандидатот на СДСМ, Петре Шилегов дека скопјани го изфрлиле од Град Скопје, посочувајќи му да си го шета кучето. Таа на соработниците на Шилегов им кажа да се спакуваат бидејќи планира да оди да пие кафе во градските простории, каде посочи дека има свои пријатели.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик -

„Цепки! Значи баба Петро не сте изедначени, во моментов водството е 7.000 за Арсовска. Тоа едно. Второ 28.000 гласа имаат Бени и Камиказа, а тие не одат кај тебе. Опозициски гласачи сега се само помотивирани да излезат, а твоите ќе останат дома – апатични се и депресивни. Си учел ли бе ти психологија⁉️ Слободно пакујте се ти, Никса, Васиљ, онаа Љубица од Совет, пошто имам сериозна намера да стапнам првпат по 4 години во Град Скопје за да пијам убаво кафе. Ја имам таму другари, кои ти ги деградираше.Не сакам да ве глеам, готово е – те исфрлија скопјани сосе партали. Шетај го Тоби“, напиша таа.

To Top