Коментари

(ФОТО) Предлог до Стевчо: Кандидирај се за градоначалник на Ханој

Лидерот на политичката партија ГРОМ, а воедно и кандидат за градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, се пожали дека неговиот профил на Фејсбук е честа мета на хакерски напади.

„Сакам да ве известам дека во последниот период мојот профил на фејсбук каде што комуницирам со граѓаните е цел на континуирани хакерски напади на социјалните мрежи преку лажни кинески профили“, напиша Јакимовски.

Еден од неговите следбеници под објавата остави интересен коментар.

„Кандидирај се за градоначалник на Ханој“, стои во коментарот.

 

To Top