Скопје

(ВИДЕО) Девојка ја прескокна оградата во ЗОО и ги малтретира животните

Млада девојка ја прескокнува оградата од живеалиштето на мечките и ги вознемирува животните во скопската Зоолошка градина. Видеото е објавено на профилот на Зоолошката градина, а е преземено од „Тик Ток“.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик -

„Мила , студент по криминологија на факултет за безбедност. Доаѓа во Зоо Скопје да се иживува врз животни и да си го ризикува живото
Секако, ќе си добие соодветна пријава , а ваквото однесување е недозволиво! п.с Чекаме едно исто вакво видео со јавно извинување“ – се вели во објавата на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Skopje ZOO (@zoo_skopje)

To Top