Свет

„Катимерини“: Слаб одзив на референдумот во Македонија

Шест часа по отворањето на гласачките места одзивот на граѓаните е слаб, коментира „катимерини“. Весникот ја споделува информацијата од Државната изборна комисија на Македонија која покажува дека до 13 часот на гласачките места се појавиле само 16 проценти од гласачите запишани во избирачкиот список.

Катимерини потсетува дека на парламентарните избори во 2016 година излезноста во првите шест часа од гласањето била безмалку 35 проценти.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток