Македонија

Поранешна полицајка пронајдена мртва во домот

Поранешна полицајка е пронајдена мртва во нејзиниот дом. Безживотното тело го нашле членови на нејзиното семејство, дознава. Засега, причините за смртта не се познати. Од МВР велат дека увидот и натаму трае.

„Добиена е информација за пронајдено безживотно тело во стан во Охрид. Се уште трае увидот на местото на настанот“, вели Стефан Димовски, портпарол на СВР Охрид.

Телото ќе биде даде на обдукција.

To Top