Скопје

На полноќ, запален автомобил во Ѓорче Петров

На 14.01.2022 во 00.05 часот Б.С.(46) од Скопје пријавил дека на 13.01.2022 околу 23.55 часот на подрачјето на Ѓорче Петров настанал пожар на неговото патничко возило „киа“, со скопски регистарски ознаки. Од страна на екипа од Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

To Top