Скопје

Кај пет лица од Скопје пронајдена марихуана

На 14.01.2022 во 23.50 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Н.М.(19) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 14.01.2022 во 22.35 часот во Градски парк од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил приведен Д.С.(25) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 14.01.2022 во 13.30 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.К.(32) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 14.01.2022 во 20.00 часот на Средно Водно, на пат кон црквата Св.Пантелејмон, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.У.(39) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 14.01.2022 во 21.15 часот на подрачјето на Карпош полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.П.(26) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

To Top