Скопје

Запалено „ауди“ во Гази Баба

На 22.06.2022 во 03.45 часот во Полициската станица Гази Баба, С.А.(36) од Скопје пријавил дека околу 03.15 часот пред неговиот двор на подрачје на Гази Баба настанал пожар на неговото возило „ауди“.

Повредени лица нема. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

На почеток