Свет

Гранатиран Харков, оштетени инфраструктурни објекти

Руските трупи го гранатираа Харков, објави градоначалникот Игор Терехов.

Според него, оштетени се инфраструктурни објекти.

Тој изјави дека пет од деветте области на Харков биле гранатирани, пренесува Укринформ.

Засега нема информации за жртви.

На почеток