Скопје

(ВИДЕО) Групна тепачка во автобус на ЈСП, едно лице прободено со нож

Немил настан во скопската населба Кисела Вода. Имено во еден од автобусите на ЈСП дошло до физичка пресметка на поголема група на луѓе, се претпоставува дека се ученици.

Полициските екипи се веќе на терен.

Неколку лица се повредени во автобус на ЈСП со број 51, вечерва во Кисела Вода, објави 24 Инфо.

Неофицијално во вечерашниот инцидент еден од учесниците бил прободен со нож.

На почеток