Актуелно

Руските сили повторно ја нападнаа Одеса

Руските сили повторно ја нападнаа Одеса со беспилотни летала.

Еден од нив беше соборен од противвоздушна одбрана, а двајца погодија воен инфраструктурен објект, соопшти денеска шефот на регионалната воена управа Сергиј Братчук.

Тој изјави дека населението е евакуирано поради пожарот и детонацијата на муниција, пренесува Интерфакс Украина.

Според првите информации нема повредени.

Во напад со беспилотно летало на Одеса на 23 септември, две лица загинаа, а две беа повредени, објавија тогаш регионалните власти.

На почеток