Магазин

ФОТО: Шилегов чисти снег

На социјалните медиуми се споделува фотографија, која е шега на сметка на скопскиот градски татко, Петре Шилегов. Станува збор за фотомонтажа, каде се гледа како Шилегов чисти снег. Под фотографијата пишува „Ред бул ви дава крила? Абе само ракија“.

 

Инаку, во текот на ноќта, Шилегов ги гледал сообраќајниците преку надзорните камери, во Центарот за управување со кризи.

Најчитани

To Top
Close