Актуелно

(ВИДЕО) Авион се урна во езерото Викторија, потрагата е во тек

Комерцијален авион на компанијата „Precision Air“ се урна во езерото Викторија во Танзанија.

Во тек е спасувачка операција, јавуват медиумите.

Ова го соопшти портпаролката на компанијата за Си-Ен-Ен, нагласувајќи дека инцидентот се случил во близина на аеродромот Букоба.

Се уште не е познато колку патници имало во авионот во моментот на падот и дали има жртви.

На почеток