Македонија

Слаб земјотрес утрово во Македонија

Земјотрес со јачина од 2.7 степени по рихтер утрово во 06 часот и 33 минути по македонско време е регистриран кај Националниот парк Маврово.

Жителите од тој регион јавуваат дека осетиле бучава и слабо тресење.

Епицентарот е на 2 километри длабочина.

На почеток